Z posledních orientářských závodů roku přivezl Aqua klub čtyři zlaté

O posledním zářijovém víkendu se orientační potápěči Aqua klubu Liberec zúčastnili již 56. ročníku tradičního Wanderpokalu na německém Pahnasee. Závodilo se jak v tradičních disciplínách MONK a tyče, a tak ve dvou netradičních – štafetě 4x100 RP a týmovém závodě.

První na řadu přišel oblíbený MONK. V chladných vodách Liberec reprezentovali dvě dvojice, Zuzana Dvořáková s Jakubem Němečkem a Lukáš Silný s Kristýnou Janouškovou. První jmenovaná dvojice kvůli navigační chybě nenašla první tyč, zato druhá dvojice závod suverénně vyhrála, když druhému duu Preuss a Preuss nadělila 30 vteřin.

Ihned po skončení MONKu se náš tým připravil na štafetu 4x100 RP, která se plavala podle nataženého lana pod vodou. Závodníci si navíc museli předat štafetu plácnutím nad vodou a předáním tlakové láhve. Naše štafeta plavající v pořadí Janoušková, Němeček, Dvořáková a Silný potvrdila svou rychlost. S časem 3:51 porazila druhou Modrou Hvězdu Praha o 24 vteřin.

V sobotu odpoledne čekala potápěče disciplína tyče. V nich potvrdil svou kvalitu Jakub Němeček, který vyhrál. Mezi ženami jeho výkon napodobila Kristýna Janoušková. Suma sumárum, čtyři závody, čtyři první místa pro Aqua klub Liberec.

V neděli se plavala pouze netradiční týmová štafeta, při které někteří závodníci plavou s kompasem na ruce, někteří si zase vyměňují kompas s dalšími závodníky. Tuto disciplínu bohužel vlivem navigační chyby náš tým nedokončil.

I přes závěrečný nezdar se se čtyřmi zlatými medailemi jednalo o povedené závody, které byly zároveň poslední letošní zkouškou s kompasem pod vodou.